Skip to content

Usługi

Elektro-Nauta specjalizuje się w usługach elektrycznych dla branży okrętowej. Prace wykonujemy na statkach remontowanych, przebudowywanych oraz nowo budowanych. Posiadamy doświadczenie w pracy na wielu typach jednostek pływających, w tym specjalistycznych, offshore, okrętach wojskowych, statkach rybackich, holownikach czy pogłębiarkach.

Realizując nasze prace zwracamy szczególną uwagę na wysoką jakość oraz termin realizowanych usług, którą osiągamy dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz efektywnemu zarządzaniu projektami. Projekty realizujemy pod nadzorem towarzystw klasyfikacyjnych: DNV, PRS, GL, BV.

Usługi

Instalacje elektryczne

Instalacje elektryczne to nasza specjalność.

Zamontowaliśmy setki kilometrów instalacji podczas projektów krajowych oraz zagranicznych. Prace wykonujemy kompleksowo od montażu okablowania po podłączenia i rozruch zamontowanych systemów elektrycznych.

Mamy doświadczenie we wszystkich najważniejszych okrętowych systemach elektrycznych. Nasze instalacje wyróżnia wysoka jakość wykonania zgodna z morskimi standardami najważniejszych klasyfikatorów jak DNV, GL, BV czy PRS.

Korzystając z naszej firmy masz pewność, iż instalacja na statku będzie spełniała wszystkie wymogi bezpieczeństwa oraz prace wykonane będą w zachowaniem odpowiednich standardów jakościowych.

Usługi

Automatyka okrętowa

Zdiagnozujemy i naprawimy awarię związaną z wadliwą pracą układów automatyki okrętowej.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tego rodzaju pracach, które wykonują nasi doświadczeni automatycy okrętowi. Naprawiamy układy automatyki siłowni głównej oraz wszystkie inne najważniejsze systemy okrętowe.

Zgodnie z potrzebami klienta prace tego rodzaju wykonujemy zarówno w kraju jak i w każdym porcie za granicą. Nasi fachowcy od lat wykonują prace związane z automatyką okrętową na statkach remontowanych czy modernizowanych.

Usługi

Rozdzielnice elektryczne

Zmontujemy od podstaw nową rozdzielnicę elektryczną lub jeżeli jest taka potrzeba naprawimy istniejącą rozdzielnicę wymieniając wadliwe elementy.

Zgodnie z potrzebami klienta wykonujemy także wszelkiego rodzaju przebudowy rozdzielnic wynikające np. z rozbudowy systemów elektrycznych jak i bieżące konserwacje czy rewizje.

Prace wykonujemy na naszej hali produkcyjnej zlokalizowanej na terenie Stoczni Remontowej Nauta w Gdyni. Hala wyposażona jest w odpowiednie udźwigowienie oraz specjalnie wydzieloną strefę do remontu rozdzielnic. Po wykonanych pracach proponujemy również sprawdzenie pracy rozdzielnicy na statku oraz zdanie wszystkich prac dla odpowiedniego klasyfikatora.

Usługi

Remonty maszyn

Prace związane z remontem elektrycznych silników okrętowych oraz generatorów prądu wykonujemy od początku naszej działalności. Możemy pochwalić się setkami wyremontowanych silników oraz naprawionych prądnic.

Prace wykonujemy kompleksowo tzn. od demontażu maszyny ze statku, remoncie na warsztacie oraz montażu i uruchomieniu na statku. Jest niewiele firm na rynku , które posiadają tak bogate doświadczenie w tego typu pracach.

Posiadamy specjalną stację na hali produkcyjnej do testowania wyremontowanych maszyn dlatego montując maszyny u klienta mamy pewność, iż remont warsztatowy przebiegł pomyślnie.

Usługi

Prace ślusarskie

Nie tylko montujemy instalacje kablowe ale również wykonujemy na ich potrzeby wszelkiego rodzaju tory kablowe. Montujemy zarówno duże drabiny kablowe jak i bardzo małe podejścia kablowe dla wykończenia montażu instalacji elektrycznych.

W zakresie naszej oferty jest także wykonawstwo i montaż wszelkiego typu zamocowań dla osprzętu elektrycznego oraz urządzeń elektrycznych, ramek do tzw. przejść kablowych czy fundamentów stalowych. Montując tory kablowe myślimy już o tym żeby były one jak najbardziej funkcjonalne i bezpieczne dla instalacji elektrycznych.