Skip to content

Firma

Elektro-Nauta specjalizuje się w usługach elektrycznych dla branży okrętowej w kraju i za granicą.  Firma od początku swojej działalności związana jest ściśle z rynkiem morskim.

Prace realizujemy na statkach będących w remoncie, przebudowie czy na nowo budowanych jednostkach. Zdobyliśmy doświadczenie na statkach wszelkiego typu w tym szczególnie na statkach rybackich, jednostkach offshore, pogłębiarkach, jednostkach cargo, statkach pasażerskich, holownikach. Nasze realizacje charakteryzuje wysoka jakość poświadczona certyfikatem ISO 9001:2015 oraz zgodność ze standardami określonymi przez międzynarodowe towarzystwa klasyfikacyjne jak DNV, GL, BV, ABS czy PRS.

Główne atuty

  • Kompetentna, doświadczona i zaangażowana kadra
  • Doświadczenie w pracach elektrycznych na statkach wszelkiego typu
  • Zgodność z normami morskimi międzynarodowych towarzystw klasyfikacyjnych
  • Wysoka jakość poświadczona certyfikatem ISO 9001:2015
  • Doświadczenie w projektach realizowanych w kraju i zagranicą

Historia firmy

Elektro-Nauta powstała na bazie Wydziału Elektrycznego Stoczni Remontowej NAUTA S.A. w Gdyni w 1997 roku.

Spółka została utworzona w wyniku zmian restrukturyzacyjnych o charakterze organizacyjnym i własnościowym. Głównym udziałowcem oraz partnerem strategicznym Spółki jest do dziś Stocznia Nauta, która należy do najstarszych stoczni w Polsce i cieszy się dużym uznaniem wśród armatorów. Historia gdyńskiej Stoczni Remontowej Nauta sięga lat 30-tych XXw.

Spółka rozwinęła się z Wydziału Stoczni do samodzielnie funkcjonującej na rynku firmy elektrycznej w branży okrętowej, kontynuując usługi, które świadczył Wydział Elektryczny.

Elektro-Nauta korzysta również z warsztatów, hali produkcyjnej oraz urządzeń Stoczni. Wielu z naszych pracowników posiada bogate doświadczenie, gdyż przez wiele lat zdobywali je pracując przed powstaniem spółki w Stoczni NAUTA. 

Grupa Nauta

Stocznia Remontowa NAUTA świadczy usługi stoczniowe w ramach Grupy NAUTA. Stocznia specjalizuje się w remontach, przebudowach oraz przedłużeniach jednostek pływających w tym statków specjalistycznych do obsługi platform i wież wiertniczych oraz poszukiwania złóż ropy i gazu. Armatorzy wysoko cenią usługi Stoczni NAUTA od lat zlecając do realizacji skomplikowane technicznie projekty.

Stocznia koncentruje swoje działania w Grupie na marketingu, finansach oraz realizacji i przygotowaniu projektów. Spółki córki wykonują prace na projektach Stoczni specjalizując się ściśle w swoich branżach.

Grupa Nauta kompleksowo realizuje remonty, przebudowy oraz nowe budowy statków.

Dokładniejsze informacje o Grupie oraz Stoczni odnajdziecie Państwo na stronie nauta.pl

Firma